Pinigai… Aktualus dalykas. Aktualus dėl to, kad mes gyvename sistemoje, kurią sudaro mainai. Negalime išvengti to, kad mainų sistema yra išgyvenimo sąlyga. Tačiau kas iš tiesų yra pinigai?

Apie tai noriu pasidalinti su Jumis. Šią informaciją, kuri gali būti girdėta, tačiau nepakenks jos priminti, girdėjau vieno Ciguno Mokytojo iš Ukrainos paskaitoje.

Pradžia

Jei pradėtume nuo pradžių, manai buvo visada. Aš turiu bananą, o tu apelsiną, apsikeiskime. Vėliau – aš turiu išdirbtą odą, o tu šaukštų rinkinį, apsikeiskime. Aš turiu jautį, o tu dvi ožkas, apsikeiskime, ir taip toliau.

Materija abiejų šalių susitarimu buvo keičiama į MATERIJĄ.

Tačiau vėliau atsirado pinigai. Pinigai nėra nei materija, nei energija. Tai yra informacija. Pinigai yra vertės simbolis, jos matas. Mes susitariame, kad tulpė arba medžiagos skiautė yra toks dalykas, į kurį galima mainyti viską. Kas daugiau jų turi, tas daugiau visko gali išmainyti.

Vėliau vertės matu tapo auksas. Aukso yra visur gamtoje, taip pat ir žmogaus kūne, jis tapo vertės simboliu. Po aukso ėjo sidabras ir varis, kurie yra šalia Mendelejevo lentelėje, nors žmonės to dar nežinojo, vertės simbolį rinkosi intuityviai.

Dabar pinigai yra popierius arba dar geriau – skaičiai banke. Kitaip tariant, vertės matas dar toliau pasislinko nuo materijos (auksas dar buvo materija!) ir patys savaime tapo niekuo, nuliu, tuštuma.

Kas kiek kainuoja?

Kaip žmonės nusprendė, kas kiek kainuoja? Kiek aukso reikia, kad jį išmainytų į vieną ar kitą daiktą?

Tai priklausė nuo to, kiek vertės buvo suteikiama tam daiktui. Kitaip tariant, kiek svarbus jis buvo žmogui. Brangūs daiktai buvo labiau vertingi.

O kas nustatė, kas yra vertinga, o kas ne?

Vertė yra santykis su tuo, kas mus supa. Per santykį nustatome, kas yra vertinga, o kas ne.

Santykis yra trauka, kai pliusas traukia minusą. Traukia sukuria santykį. Tarp dviejų pliusų arba dviejų minusų santykio nėra. Potencialų skirtumas sukuria santykį tarp dalykų.

Kuo trauka didesnė, tuo santykio vertė yra didesnė.

Paprastai tariant, ko mes labiau norime, tai mums yra svarbiau.

Kiekvienas turime savo vertės matą

Visus dalykus gyvenime mes vertiname kiekvienas atskirai.

Ten, kur mes sutelkiame savo dėmesį, ten mes sukuriame daugiausia vertės. Kitais žodžiais – dėmesys kuria mūsų vertę. Kiekvienas mūsų sprendimas, mintis, jausmas yra šio santykio atspindys: svarbu-nesvarbu, vertinga-nevertinga.

Sukurti santykį, kuris būtų vertingas, tai yra, atneštų didelius mainus (daug aukso, didelius pinigus) mums reikia įdėti daug dėmesio ir energijos, tai yra padidinti santykio vertę  (trauką) maksimaliai.

Kitaip tariant, mes turime sutelkti dėmesį į dalybas, santykį, cirkuliaciją.

Šiai dienai daugiausia pinigų, t, y. vertės, saugo valstybės. Taigi, cirkuliacija turi vykti tarp žmogaus ir valstybės. Paprastai tariant – žmogus turi sukurti trauką – duoti valstybei tai, ką ji laiko vertinga ir mainais gauti už tai aukso.

Vidiniai pinigai

Lygiai taip pat kaip ir išoriniai pinigai, vidiniai pinigai sukuriami sukūrus trauką. Vidiniai pinigai yra mūsų vertybės, arba kokiu matu mes vadovaujamės priimami sprendimus. Vertybės gimsta iš trūkumo, kuris sukuria jau minėtą trauką. Tai, ko mums trūksta, tampa mūsų vertybėmis.

Kur įdėsi, iš ten ir imsi

O pabaigai – svarbiausia. Į kurią kasą įdėsi savo dėmesį (kursi vertę), iš tos kasos ir paimsi. Niekada negali paimti iš kasos, į kurią nieko neįdėjai. Jei sakai, kad nori būti turtingas, tačiau apie tai negalvoji, nesistengi ir nebandai tokiu tapti, tu nieko neįdėjai į turtuolio kasą. Tuo metu galbūt dėjai į kitas kasas, iš kurių vėliau ir galėsi pasiimti savo indėlį. Tačiau turtuolio kasa tuščia ir tu niekada nebūsi turtingas. Kur įdėsi, iš ten ir pasiimsi. Apie ką svajoji, tą ir gausi.

Trečias aukštas

Na, ir visai pabaigai, žmogus turi tris aukštus: apatinis aukštas yra reprodukcijos organai ir skrandis, t. y. seksualumas, kūniškumas, giminės pratęsimas, giminystė, maistas, gėrimai, malonumai. Antrame aukšte yra širdis, tai yra meilė, prisirišimas, pasiaukojimas. Trečiame aukšte yra galva, tai yra mintys, idėjos, dvasingumas, tikėjimas.

Vertė egzistuoja tik pirmuose dviejuose aukštuose. Trečiame aukšte vertės nebėra.

 

NEVERTINTI yra aukščiausias šiame žemiškame gyvenime esančio žmogaus  pasiekimas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *