Medžiaga tobulėjimui yra problemos.

Kai kurie dalykai mums būna tiesiog nematomi. Mes galime praeiti pro juos tūkstantį kartų, mūsų akys netgi gali juos matyti, tačiau smegenys nepriima informacijos apie jų egzistavimą. Keista, ar ne? Ir ne todėl, kad mums tai nesvarbu, bet todėl, kad tiesiog, informacija yra mums užrakinta. Suvokimo vaizdas uždengtas.  Ir kai staiga “atsiveria akys” būname be galo nustebę, kaip čia galėjo atsitikti, kad nepastebėjau? Nemačiau? Nors gerai pagalvojus, ženklų buvo…

Tai galioja viskam, tačiau labiausiai santykiams tarp žmonių. Kaip dažnai mes nepastebime kito žmogaus. Jo veiksmų, akių išraiškos, negirdime net žodžių! O paskui: “Tu to nesakei, to nebuvo…” ir panašiai.

Tačiau tiesa yra tokia, kad mes tiesiog nepriimame. Nepriimame visos mums teikiamos informacijos, bet kruopščiai ją atsirenkame. Patys susidėliojame savo realybės puzzlę: o ko trūksta, prisikuriame.

Ir kas gaunasi? Visi turi susidėlioję savo, kitokią puzzlę, ir mano, kad kito realybė yra klaidinga.

Tačiau tai yra netiesa! Tiesiog mes nematome to, ką mato jis ar ji. Kai suvoki tai visu savimi, ima daryti aišku ir paprasta gyventi. Jei žmogus “nusišneka”, “daro nesąmones” , “klysta”, reiktų pagalvoti: o aš ar viską suprantu? Ar viską pastebėjau?

Atsakymas bus, tikrai ne. Tiksliau net ne atsakymas, bet tiesa, kurią ne visi moka ir nori suvokti. Tačiau jei imsime šią tiesą kaip pagrindinę, bendrauti bus lengviau ir lengviau. Ne kitas klysta. Tai aš ne viską pastebėjau. 

Kokia išeitis? Kalbėtis. Sėsti ir kalbėtis, derinti savo “puzzles”. O jei neišeina susėdus kalbėtis, nes, tarkime, nepastebėjote, kad jau du metus šalia jūsų gyvena nauja šeima, tačiau jūs galvojote, kad butas tuščias, visada galima tą istoriją paversti medžiaga tobulėjimui. Jei nepastebėjote savo naujų kaimynų ir labai nustebote, kai vieną rytą pamatėte juos išeinant iš savo buto, pasikvieskite juos į svečius. Susipažinkite, susidraugaukite. Nes nieko nėra iš nieko. Kiekviena “problema” (kabutėse, nes problemų nebūna) yra nuoroda į tai, kur mums reikia tobulėti. Ką išmokti. Visko pastebėti neįmanoma, nereikia ir stengtis, tačiau susidraugauti su nepastebėtais kaimynais būtina.

Nes per “problemas” Visata mums rodo kelią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *