Jau visai čia pat, visai nebe ne už kalnų, vasario mėnesio (žiemos!) pabaiga. Vasario 21-24 dienomis Litexpo parodų centre “driokstels” Vilniaus knygų mugė. Tai didžioji knygų šventė, kurioje trokšta dalyvauti kiekvienas autorius.
Kai galvojau, apie ką rašyti šį penktadienį (kaip ir #kiekvienąpenktadienį jau trejus metus), supratau, kad rašysiu apie tai, kas aktualu. Tik tada tekstas liejasi laisvai, nereikia jo “kurti”. Kai rašau romanus, naudoju panašią “techniką” – leidžiu pirštams rinkti tokius žodžius, kurie skamba galvoje. Nekritikuodama, logiškai neatsirinkdama. Ne aš juos sugalvoju, jie tiesiog skamba. Patys, man lieka tik užrašyti. Ne man vienai, jei paklausysite #rašytojųistorijų, visi autoriai kalba apie tą patį.
Taigi. Noriu rašyti apie tai, kokios mintys mane lankė ir lanko visą šią savaitę, kokie lydėjo ir lydi įspūdžiai ir emocijos, įvykiai ir veiksmai. Apie ką galvojau šią savaitę? Labai daug – apie knygų mugę. Atrodo, kas čia tokio, suorganizuoti tris diskusijas, vieną knygos pristatymą ir pastovėti keturias dienas stende. Taip, gal skamba nieko tokio, tačiau jei kam nors kada nors teko ką nors organizuoti, tas supras, ką tai reiškia.
O tai reiškia beveik visos darbo dienos triūsą. Kai pagalvoju, kaip dirba tie, kurie planuoja ir dėlioja visus Knygų mugės renginius, pasidaro baisu dėl jų ir ramiau dėl savęs – mano juk tik keturi:) Ir be to, aš ne viena, mes keturiese.
Kaip tie renginiai atsirado?
Nagi, mes juos sukūrėme. Sugalvojome, kaip ir visa kita, kas supa mus, buvo sugalvota. Mes – tai lietuvių laisvalaikio literatūros lygos (LLLL) rašytojai, nusprendę dalyvauti knygų mugėje kartu. Tai reiškia, kad mes viską patys finansuojame ir patys organizuojame. Crazy. Ir kam mums to reikia? Ar ne.
Ogi tam. Tai yra šventė. Knygų šventė! Mes mylim knygas. Tiek savo, tiek kitų autorių. O kas puikiausia – turėdamos savo stendą mes galime siūlyti renginius. Pasiūlėme tris – diskusiją apie laisvalaikio literatūros padėtį dabartyje ir ateityje, apie humorą lietuvių literatūroje ir apie lietuviškus meilės romanus. Visus kultūros taryba patvirtino. Nežinau, ar buvo kada nors tiek daug kalbama apie lietuvišką literatūrą knygų mugėje. Ypač apie laisvalaikio, apie kurią nebuvo kalbama apskritai.
Dabar kiekvieną dieną planuoju: sukurti FB įvykius, pildyti juos aktualia informacija, kviesti žmones,  dalintis, padaryti video pakvietimus, pasirūpinti, kad stende viskas vyktų sklandžiai (įrengimas, dalyvavimas, prekyba), rūpintis informacijos sklaida, pakvietimais, grafiku, kas kada bus stende,  sugalvoti diskusijų scenarijų, bendrauti su diskusijos dalyviais, suderinti klausimus, susitikti su moderatorėmis, rašyti straipsnius į žiniasklaidą, pranešimus spaudai…žodžiu, visko net neišvardinsiu, nes pati net nebežinau, kas dar turi būti padaryta.
Kokios visų mūsų laukia staigmenos? Daug staigmenų, tik niekas nežino, kokios:)) Gal pamatysite autorių, knygą, ar išgirsite mintį, kuri Jus įkvėps, Jums įkris tarsi sėkla ir ims dygti ir augti? Gal įsigysite knygą, apie kurią net negirdėjote, tačiau ji taps viena mėgstamiausių? O gal autoriaus autografas sušildys širdį…O gal (š tiesų) puikiai praleisite laiką sudalyvavę knygų šventėje ir prisipirkę sau mielų knygų. Juk tyrimai rodo, kad žmonės, kurie skaito knygas gyvena ilgiau . Niekas nežino kas kiekvienam iš mūsų nutiks šioje knygų šventėje, tačiau staigmenų tikrai bus.
Kviečiu Jus ateiti ir prie mūsų stendo, kuris bus unikalus tuo, kad jame rasite TIK autorius su savo  knygomis. Galima bus pabendrauti, užduoti klausimą, gauti autografą ir asmeninį palinkėjimą.
Tai bus LIETUVIŲ LAISVALAIKIO LITERATŪROS LYGA (LLLL) stendas Nr. 3.36, 3 salėje (kur ramiau) prie pat kavinės, netoli LRT studijos.
Čia rasite:
Rasą Sagę su knygomis “Laimingi žmonės keliauja dviračiais” ir naujausia knyga, psichologiniu romanu “Tavo likimo krašteliu einu”.
Lavisą Spell su bestseleriais tapusiomis knygomis “Būti (su) ragana” ir “Meilėje kaip kare”. Beje, Lavisa Jums turi pasiruošusi ir staigmeną!
Ramintą Stanaitytę – Česnulienę su knyga “Pabučiuok man į šypseną” ir naujausia, ką tik iš spaustuvės, dažais kvepiančią “Perlais balinta kava”.
Nijolę Koskienę su šmaikščiąja, skaitytojų jau pamėgta “Špylkos ir šlepetės”.
Ir dar ne vieną nuostabų šiuolaikinį laisvalaikio literatūros autorių. Kokį? Tegu lieka staigmena:)
Mūsų diskusijos vyks:
Apie laisvalaikio literatūrą: šeštadienį, vasario 23 d. 20.00 1.3 salėje
Apie humorą lietuvių literatūroje: penktadienį, vasario 22 d. 12.00, 5.5 salėje
Apie lietuviškus meilės romanus: penktadienį, vasario 22 d., 13.00 Rašytojų kampe.
Mano knygos “Tavo likimo krašteliu einu” pristatymas vyks šeštadienį, vasario 23 d. 18.00, 1.2 salėje.

Lauksime Jūsų !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *