Yra daug gerų knygų. Tačiau ne visos perskaitytos knygos palieka antspaudą visam gyvenimui. Tokių aš turiu 12 (simboliškas skaičius, ar ne?).

Visos šios knygos į mano rankas pakliuvo netikėtai. Beveik visų aš pati nepirkau ir neieškojau. Netgi nežinojau, kad jos egzistuoja. Tačiau jos atsirado mano lentynoje ir mano gyvenime, jos pakeitė mano matymą apie pasaulį ir mane pačią. Jos keičia mane iki šiol.

Visas šias knygas sieja vienas dalykas: jos visos kalba apie tą patį. Jos visos kalba apie Visatos dėsnius ir kaip jie veikia žmogaus gyvenimą. Pasidalinsiu, ką kiekviena konkreti knyga davė man.

Knygų išvardinimo seka maždaug atitinka jų skaitymo seką.

Taigi,

1. Kahlil Gibran “Pranašas”

Skaičiau ją būdama dar jauna, ieškodama ir neradusi savęs. Ši knyga man buvo išminties viršūnė, sielos balzamas, širdies džiaugsmas. Iki tol, kol ji pakliuvo man į rankas, niekur nebuvau skaičiusi išmintingesnių žodžių. Tai gydančioji knyga. Kai viskas nesiseka, kai gyvenimas, atrodo, yra beprasmis ir slysta iš rankų ši knyga man buvo geriausias vaistas nuo depresijos. Parašyta taip paprastai ir taip artimai, tarsi Mocarto muzika.

2. Hugh Prater “Užrašai sau”

Kaip ir Pranašas, ši knyga paprašyta labai paprastai. Dar daugiau, ji parašyta paprasto, niekuo neypatingo žmogaus, netobulo, storo amerikiečio, kuris tiesiog rašė dienoraštį, patarimus ir pastebėjimus, skirtus sau. Jo svajonė išsipildė ir jo dienoraštį išleido viena maža leidykla labai mažu tiražu. Ilgai netrukus jis tapo bestseleriu, verčiamu į visas pasaulio kalbas. Todėl, kad šie užrašai yra kiekvienam. Hugh Prater’is perskaitė mano mintis, kurių aš niekada neįsivardinau sau, ir jas užrašė.

3. Zdenka Jordanova “Discover Your Goal

Mažą mielą knygelę geltonais viršeliais man padovanojo brolis. Kaip ir pirmosios dvi, ji parašyta labai paprastai. Joje iš esmės aptariami pagrindiniai Visatos dėsniai. Man asmeniškai ši knyga labiausiai paliko įspūdį savo kvietimu prisiminti. Prisiminti užmirštus savo kūdikystės, vaikystės, jaunystės įvykius ir emocijas, ir iškelti juos į sąmonės lygį. Pamiršti dalykai niekur nedingsta, jie veikia mus per pasąmonės lygį, per neįsisąmonintus įsitikinimus. Prisiminus, kodėl mes taip galvojame, viską nušviečia sąmonės šviesa.

4. Eckhart Tolle “Šios akimirkos jėga”

Dauguma perskaitytų knygų pasimiršta, tačiau ši knyga man padarė tokį gilų įspūdį, kad nenorėjau jos pamiršti. Todėl kai perskaičiau šią knygą, aš pasakiau sau priesaiką, kurios niekaip negalėjau pamiršti: kai man bus bloga, skaitysiu būtent šią knygą vėl ir vėl. Todėl, kad ji yra stebuklinga. Ji kalba apie esmę ir duoda bei išmoko naudotis labai stipriu ir galingu įrankiu šiai esmei pajusti – šią akimirką.

5. Arūnas G. “Bilietas į kitokį pasaulį”

Šią knygą pirkau pati, bet ne todėl, kad norėjau ją turėti, o todėl, kad pirmą kartą sutikau “gyvą” rašytoją ir galėjau nusipirkti jo knygą. Tai buvo pati mano rašymo veiklos pradžia, kai mano pačios knygos rankraštis dar plazdėjo embriono fazėje. Perskaičiau ją visą sąžiningai ir nors mažai ką supratau…jos autorius įsitikinęs – ši knyga yra parašyta ne jo, bet aukštesnių jėgų per jį, todėl ją perskaitę žmonės niekada nebebus tokie patys. Nežinau, ar ši knyga mane pakeitė, tačiau kai meditavau perskaitytas knygas norėdama išsirinkti būtent tas, kurios skleidžia aukštą energiją, jėgą, šviesą, kurios pastūmė mane sąmoningėjimo keliu, ši knyga buvo tarp jų.

6. Vydūnas, Raštai III tomas

Šią knygą turėjau per amžius, tiksliau, ją turėjo mano tėvai. Kai aš krausčiausi ir atsirinkau knygas sau, Vydūną pasiėmiau kartu. Ir niekada jo neskaičiau, kol nebuvau pasiruošusi, o tada ši knyga pati įlipo man į rankas. O kai įlipo, nebenorėjau jos paleisti – kokia išmintis, kokia šviesa, koks sąmoningumas šviečia iš kiekvieno žodžio! Vydūnas buvo tikras mūsų, Lietuvos, išminčius, labai šviesus ir gillus žmogus. Gera žinoti, kad jis gyveno tarp mūsų. Didžiuojuosi tuo.

7. Jurgis Brėdikis “Kitokiu žvilgsniu”

Tai knyga, kuri atvėrė man akis. Parašyta gydytojo, profesoriaus, chirurgo, visą gyvenimą gydžiusio žmones ir besidomėjusio gyvenimo prasme ir jo dėsniais. Be jokio teigimo, didaktikos, visažinystės ar fanatizmo, knygoje jis aprašo savo viso gyvenimo stebėjimų ir domėjimosi rezultatus – pastebėtus Visatos dėsnius. Savo autoritetu ir patirtimi autorius tarsi įrodo, kad tai tikrai veikia ir vyksta ne tik šalia mūsų, bet ir mumyse.

8. Gerald G. May “Priklausomybė ir malonė”

Ši knyga man padėjo visiškai atsisakyti alkoholio. Pagrindinė šios knygos mintis: atsikratyti priklausomybės galima tik vieninteliu būdu: fiziniu veiksmu, to tiesiog nebedarant. Tačiau tai nėra įmanoma padaryti (nes protas ir visos kūno ląstelės rėkia priešingai, tai tarsi imti ir pačiam nusipjauti sau ranką); todėl reikia Dievo malonės, kuri padeda peržengti tą sunkų slenkstį –tiesiog to nebedaryti.

9. Simonas “Žmogus su šuneliu”

Kai skaičiau šią knygą, jau buvau pradėjusi busti iš sapno, kuriame gyvenau daugiau nei 30 metų. Jos skaitymas sutapo su Ritos Regalės 21 dienos transformacine programa. Šių dviejų pokyčių (knygos ir programos) efektą jaučiu iki šiol, ir turbūt, jausiu visą gyvenimą. Kai kurie šios knygos sakiniai mane sukrėtė iki širdies gelmių, kai kuriais vadovaujuosi iki šiol (kartoju juos sau mintyse). Ši knyga tikrai padeda pasistūmėti į aukštesnį dvasinį lygį. Ji labai gili.

10. Viktor E. Frankl “Žmogus ieško prasmės”

Šią knygą privalo perskaityti visi. Visi visi. Nežinau, ar ji yra mokyklos programoje. Tai knyga apie žmogiškumą nežmoniškomis sąlygomis. Apie kančios prasmės paieškas. Perskaičius šią knygą man atėjo suvokimas, kad viskas yra atvirkščiai, nei aš maniau.

11. David R. Hawkins “Galia ir jėga”

Apie šią knygą girdėjau seniai, iš keleto žmonių. Pagaliau gavau ją dovanų (pati paprašiau). Šios knygos pagrindinė vertė man – sąmoningumo žemėlapis, kuriame galima nusistatyti savo vietą jame (kur esu dabar) ir kur man reikia eiti. Sąmoningumo viršūnėje – nušvitimas. Tai knyga apie galias, kurias turime mes visi, kurias turi mūsų kūnas. Apie žinojimą, kurį mes taip pat turime, bet vis dar mokomės nutraukti nuo jo nežinojimo šydą.

12. Eckhard Tolle “Naujoji žemė”

Kaip ir pirmoji jo knyga “Šios akimirkos galia”, tai sielos knyga. Pirmojoje autorius duoda įrankį, kaip gyventi, o antrojoje, “Naujoji žemė”, jis paaiškina kodėl taip gyventi. Tik po šios knygos aš pirmą kartą suvokiau (žinoti yra viena, o suvokti tai iš savo gilios vietos yra visai kas kita), kad aš ir gyvenimas yra viena. Mano gyvenimas yra šokis, kurio muziką kuriu aš. Šis suvokimas yra esminis, apie jį kalba visi išminčiai, tačiau tai įsisąmoninti man prireikė daugelio metų ir šių 12 knygų.

Na, ir tryliktoji knyga yra Šventasis raštas, Biblija, kurią skaitau retkarčiais ir stebiuosi, kaip giliai visos jos istorijos yra persmelkusios mūsų būtį. Net neskaičius pačios Biblijos, mes visas jas žinome arba esame girdėję. Net mūsų kalbos žodžiai atspindi tam tikrus Biblijoje aprašytus įvykius. Kaip ten bebūtų, tai yra svarbiausia knyga, parašyta prieš daugiau nei 2000 metų, apie žmogų, kuris buvo aukščiausiai kada nors gimęs dvasiškai užkopęs žmogus istorijoje, kurią bent kartą būtina perskaityti kiekvienam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *