Paprašiau interviu iš KAKĖS MAKĖS kūrėjos, sumanytojos ir „mamos“  Linos Žutautės.

Ruošiausi. Susitariau palikti vaikus priežiūrai bet kokiu metu, kada tik ji pasakys, kad gali susitikti. Pasiruošiau klausimus, apmąsčiau juos ir vėl permąsčiau. Apgalvojau,  kur susitikti, kada susitikti, ką apsirengti, ko klausti, kaip klausti, kaip viską įrašyti ir paskui apdoroti. Blogiausiu atveju, jei jau visai negalės susitikti, maniau prašysiu bent jau atsakyti į klausimus raštu.

Man net į galvą neatėjo, kad sulauksiu tokios reakcijos.Tyla.

Parašiau jai ir per facebook’ą, ir elektroniniu paštu, mačiau, kad skaitė…bet tyla.  O aš juk norėjau padaryti jai nemokamą reklamą. Taigi, matyt, reklamos jai nebereikia. Ne tik reklamos, bet ir bendrauti su kiekvienu parašiusiu nėra poreikio/galimybių.

Na tiek to. Interviu nedavimas, tiksliau, kontakto neužmezgimas, nes nereikia nei įtikti, nei reklamos, dar geriau iliustruoja tai, ką noriu pasakyti. O pasakyti noriu tai, kad sėkmė yra ĮMANOMA. Net ir šiais laikais, nors apsižvalgius iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad viskas jau yra sukurta, viskas parašyta ir ratas išrastas.

Bet tai netiesa,  nes visada galima sukurti kažką iš naujo,  padaryti kažką truputėlį kitaip!

Štai ir pavyzdys. Kai jau tiek yra prirašyta ir prileista vaikiškų knygelių, tiek, kad net akys raibsta ir galva sukasi, kai atrodo, kad, net uodas nosies nebeįkiš į jų tirštimą…. ateina Kakė Makė ir sumuša visus rekordus.

Kur jos paslaptis?

Pradžioje tai tik KAKĖ MAKĖ ir netvarkos nykštukas. Paskui – KAKĖ MAKĖ ir pabėgusios ausys. O per kelerius metus – visa industrija knygų, enciklopedijų, prausimosi priemonių, marškinėlių, negazuoto vandens, spektaklių, gyvų personažų ir minia išsižiojusių iš susižavėjimo gerbėjų, nuo pusantrų iki septyniasdešimt. Ir tai dar ne pabaiga, laukiame naujos istorijos ir bandome pakliūti į spektaklį, į kurį nuolat nebėra bilietų.

Visa tai vyksta DABAR. ČIA. Autorė – viena iš mūsų, visiškai tokia pati, kaip ir mes.

Arba, visai kita istorija – Beata. Kuo ji ypatinga? Niekuo. Maloni moteris, mėgstanti gaminti. Kiek tokių yra?

Ir – visa Beatos industrija. Kur jos paslaptis?

Arba – Facebook’as. Paprasčiau nebūna, žmonės susirašinėja, dalinasi nuotraukomis ir video. Bet kai tai daro VISI, jis keičia pasaulį. Gali nemėgti facebooko, bet be jo gyventi nebegali. O jo idėja yra tokia pat paprasta, kaip į pieną įsipilti kavos.  Kur jo paslaptis?

 

Kakė Makė, Beata, Facebook’as tik iliustruoja, kad VISADA yra vietos ką nors sukurti. V-i-s-a-d-a.

 

Neleisk sau galvoti, kad esi to nevertas, ar per prastas. Per paprastas. Visi mes paprasti. Ir Lina, ir Beata, Markas – paprasti žmonės. Pataikė su idėja į tinkamą vietą ir tinkamą laiką. Jų sėkme negali nepatikėti.

 

Tačiau, kurti gali ne tada, kai nori išpopuliarėti, ar pinigų, o tada, kai turi kažką, ką nori išleisti. Tik tiek. Turi kažką, ką nori išleisti. Ir išleidi. O paskui – viskas įmanoma.

 

Taigi, kurk. Nes ką gali žinoti, gal sėkmė laukia kaip tik… TAVĘS?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *