Išorinę sėkmę pasiekti yra sunku, tačiau vidinę dar sunkiau.

Išorinė sėkmė: Gražus, sveikas kūnas, pilna šeima, išpuoselėti namai, jauki aplinka, naujas automobilis, didelė sąskaita banke ir darbas, kuris patinka. O ko dar norėti? A, tiesa, atostogos kur panorėjus, vakarėliai iki paryčių, gražūs drabužiai ir daiktai, daug draugų… Na, dar galima pridėti populiarumą, žinomumą, įtaką ir gerą vardą visuomenėje. Visa tai yra išorinė sėkmė, kurią lengviau pasiekti, nes visa tai yra MATOMA.

Vidinė sėkmė tai yra ramybė, suvokimas, kad taisykles kuria žmonės. Tai yra saugumas, jausmas, kad gali kontroliuoti save ir savo aplinką. Tai yra atsakomybė už savo sprendimus ir tai, kas vyksta tavo gyvenime. Tai geri santykiai tiek su savimi, tiek su aplinkiniais žmonėmis, abipusė pagarba ir empatija. Tai yra meilė ir kasdieninis dėkingumas, kad gyveni. Tai yra nauji įspūdžiai kiekvieną dieną, panaudojant visas savo jusles. Tai yra kūryba, sujungiant senus dalykus į vieną naują. Tai yra giluminis suvokimas, kad gyvenimas yra žaidimas, kuriame laimi tie, kurie nugali mylėdami. O visų svarbiausia, tai yra LAISVĖ, galimybė rinktis.

Vidinė sėkmė yra NEMATOMA. Todėl, kad ji yra nematoma, daugelis žmonių galvoja, kad jos visai nėra. Arba, kad ji yra tik išorinės sėkmės šešėlis.

O dažnas žino, kad ji yra, tačiau vaidina sau ir kitiems, jog jį aplankė ir tokia sėkmė. Ji juk nematoma, niekas nepatikrins.

Didelis pavojus slypi kiekvieno žmogaus potraukyje vidinę sėkmę išmainyti į išorinę. Dažnas bando tai daryti aklai, vedamas išorinės sėkmės spindėjimo traukos. Tačiau tik tai padarę žmonės supranta, kas atsitiko.

Seriale “Breaking bad” rodoma būtent toks procesas: žmogus, buvęs sėkmingas viduje, gyvenęs sunkų, nedėkingą, tačiau laimingą gyvenimą, išmaino jį į išorinę sėkmę.

Jis dirbo chemijos mokytoju ir buvo visiškai laimingas su savo invalidu sūnumi ir kvaila žmona, kol nežinojo diagnozės: vėžys, III stadija. Ir tada jis nusprendė savo vidinę sėkmę išmainyti į išorinę. Pradėjo gaminti narkotikus, užsidirbo keletą milijonų, susimokėjo už chemoterapiją, paskui už operaciją, pasveiko. Tačiau viso šito kaina buvo keleto žmonių gyvybė, daugybė išgyventų pavojų, prarasta šeima (žmona atsisakė jo pinigų ir išsiskyrė su juo), paskui šeima įtraukta į nusikalstamą veiklą, daug daug melo ir vos nenušautas artimas giminaitis. Žmogaus vidinė ramybė, saugumas ir meilė išgaravo kaip dūmas. Jis persilaužė į blogį, perėjo į tamsiąją pusę, nors prasidėjo viskas gana nekaltai. Pažiūrėkite, labai geras serialas.

Kai eidavau į bažnyčią, visada jausdavausi kalta, nes buvau išmokusi, kad bažnyčioje reikia melstis ir įdėmiai klausyti kunigo. Man tai nepavykdavo, nes buvimas ten man visada būdavo gili meditacija, pabuvimas su savimi. Būti bažnyčios aplinkoje, tarp žmonių šv. Mišių metu man labai patikdavo, nes po mišių jausdavausi pailsėjusi, pamaitinusi savo sielą, atsigavusi, atsakiusi sau į kai kuriuos klausimus ir išsinešusi keletą naujų idėjų, ką keisti savo gyvenime…tačiau negirdėjusi nei vieno kunigo žodžio. Būdavau pasiekusi vidinę sėkmę, pameditavusi Dievo akivaizdoje, jis mane būdavo paglostęs ir nuraminęs, tačiau nesmagiai jausdavausi todėl, kad visai nepasiekiau išorinės sėkmės.

Visose gyvenimo srityse yra tas pats. Mes esame išmokyti orientuotis į išorinę sėkmę, tarsi vidinė sėkmė, kuri nemato, nebūtų verta nei grašio.

….

Tačiau iš tiesų yra atvirkščiai. Visada galvojau, kad yra blogai, kad aš bažnyčioje nieko negirdžiu, tačiau dabar suprantu, kad tai yra labai gerai. TOKS bažnyčios lankymas yra super, nes aš išsinešu labai daug, daug daugiau nei ta močiutė, kuri grįžusi pasakoja “ką sakė kunigas”. Aš puoselėju savo vidinę (susitariu su savimi) o ne išorinę (žiūriu ir klausau, kartoju maldas) sėkmę.

Išorinė ir vidinė sėkmė yra susijusi

Rodyklė eina iš vidaus į išorę, o ne atvirkščiai. Žmogus, kuris turi vidinę sėkmę, gali turėti ir išorinę. Žmogus, kuris turi išorinę sėkmę, taip pat gali turėti ir vidinę, tačiau taip atsitinka ypač retai. Kodėl?

Todėl, kad dauguma žmonių siekia išorinės sėkmės vidinės sėkmės sąskaita. Tačiau paslaptis yra ta, kad išorinę sėkmę reikia “pasiekti”, o vidinę sėkmę mes jau turime. Bėda ta, kad turėdami vidinę sėkmę žmonės nesuvokia ją turį, kol jos nepraranda. Todėl didelė sąmoningo gyvenimo dalis yra suvokti tai, ką turi.

Reikia ne siekti sėkmės, o ją surasti, suvokti savo sėkmę “dabar”. Ji YRA, tik nematoma tol, kol į ją nepažvelgsime.

O pažvelgti į ją visai paprasta:

Užsimerkite. Ištieskite rankas į priekį. Jei tai, ką užčiuopsite, nėra jūsų karsto dangtis, jūs esate labai sėkmingas žmogus.

Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *