Ir nėr kūrybai pabaigos

Podcastas kūrybiškiems žmonėms.

Tai pokalbių laida, kurioje rašytoja Rasa Sagė kalbina įvairius žmones, susietus viena ir ta pačia gija – kūryba.

Šis podcastas kartu yra ir kelionė. Po Lietuvą ir po kitas šalis, po įvairius pasaulio kampelius, kuriuose gyvena kūrybiški žmonės.

Podcastas yra remiamas klausytojų.
Tapkite patreonais!   www.patreon.com/rasasage


#10 MIESTAI – Panevėžys. Neringa Tik: rašau tam, kad suprasčiau save.

“Kartais net galvoju eiliuotai”, sako eiliuotų pasakų vaikams kūrėja Neringa Tik (Neringa Trinskytė). Ji juokauja, kad turi stebuklingą pieštuką, kuris rašo pats. Tai viena iš unikalių kūrėjų, kuri niekada nerašo namuose ir sako, kad kūryba jai nėra didelių pastangų reikalaujantis veiksmas. Ir taip, lengvai ir paprastai, viena po kitos gimsta nuostabių eiliuotų pasakų vaikams knygos.

Neringa išleido penkias knygas vaikams: “Elenos istorija. Labirintų paieškos”, “Stebuklingas Mėtos pasakų pasaulis”, “Kaip nykštukai Kalėdų džiaugsmą dalijo”, “Saldi miesto pasaka”, “Pasakos iš mėnulio”.

Susisiekti su Neringa dėl asmeninės pasakos arba edukacinių pasakų pamokėlių galima http://noriupasakos.lt/

Įdomaus klausymo!


#9 MIESTAI – Panevėžys. Audrius Skačkauskas: tylą reikėtų nutraukti.

Naujais metais apie naują gyvenimą. Audrius Skačkauskas turėjo pereiti tikrą pragarą, kad pabuvojęs ten dabar galėtų apie jį papasakoti mums. Ir ne tik papasakoti, bet ir padėti kitiems savo pavyzdžiu, savo pakilimu iš pelenų. Buvęs alkoholikas, pluoštą ligų turintis, dabar gyvena su savo svajonių moterimi gimtajame Panevėžyje, atvirai ir su humoru kalba apie viską: apie savo klaidas ir apie viską, ką jam teko patirti. Audrius parašė dvi knygas apie savo gyvenimą, kurios pavadintos “Neleisk angeliui nukristi nuo peties”.


  • #8 MIESTAI – Panevėžys. Rolanda Lukoševičienė: O kas, jeigu?

Aštuntajame epizode vis dar esame Klaipėdoje ir kalbuosi su be galo energinga moterimi, iš kurios žodžiai liejasi, veržiasi srautu.  Rolanda yra rašytoja, atsivėrimo rašymo mokytoja ir sąmoningumo keliu einanti, bei kitus už rankos palaikanti asmenybė. Ji organizuoja keliones į Indiją ir verčia knygas.

Jei norite daugiau sužinoti apie Rolandą ir jos tekstus, užsukite į http://www.laimingosmoterys.lt/

Malonaus klausymo!


#7 MIESTAI – Klaipėda. Agnija Šeiko: Kūnas niekada nesumeluoja.

Tinklalaidė kūrybiškiems žmonėms. Tai atvirų pokalbių laida, kurioje rašytoja Rasa Sagė kalbina įvairius žmones, susietus viena gija – kūryba. Tinklalaidę galite paremti www.patreon.com/rasasage

Šiame epizode vis dar lankomės Klaipėdoje. Mano pašnekovė – Šeiko teatro įkūrėja Agnija Šeiko. Agnijos biografija tikrai įspūdinga: vaikystės svajonės išsipildė, ji tapo profesionalia šokėja, paskui šokio mokytoja, prestižinių Lietuvos ir užsienio universitetų dėstytoja, choreografė, teatro įkūrėja ir vadovė, festivalio organizatorė, žmona ir dviejų puikių vaikų mama. O prie viso šito – net tris kartus Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimas, Boriso Dauguviečio auskaras.

“Ar visos jūsų svajonės išsipildė?”, – paklausiau Agnijos.

“Tą minutę, kai galvočiau, kad čia yra lubos, tada tikriausiai jau reiktų siūtis įkapių sunkelę”, – pusiau juokais (o gal rimtai?) atsakė man Agnija Šeiko.

Daugiau informacijos apie Agnijos šokių spektaklius galite rasti

seikodancecompany.com

Malonaus klausymo!

 


#6 MIESTAI – Klaipėda. Nijolė Kliukaitė – Kepenienė: Tegu savas žodis atveria kiekvienam savą erdvę.

35 knygų autorė, rašytoja, vertėja, lietuvių kalbos mokytoja, mama, naujai išrinkta Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė. Įspūdinga biografija, ar ne? Kol nepakalbėjau su šia unikalia moterimi man atrodė – oho, kiek žmogus nuveikė! O pakalbėjus, man regis, supratau. Norisi parašyti taip: Nijolė Kliukaitė – Kepenienė, tai moteris vanduo. Ji bėga, teka tarp darbų, šeimos, kūrybos, santykių. Tarsi vanduo, ji paliečia visas gyvenimo sritis, nuplauna, atgaivina, nuskaidrina. Tačiau neužsibūna, nesustoja. Kaip vanduo – ji besikeičianti, nerami,  lanksti, laki, tačiau be galo stipri, ištverminga ir galinga. Tarsi stichija.

“Džiaugsmas, ir toks tvirtumas apima, kad iš tikrųjų gali. Jeigu tu gali tai, gal tu gali ir dar daugiau?”

Nijolė Kliukaitė – Kepenienė

 


#5 MIESTAI – Klaipėda. Sondra Simana: Linkiu žiūrėti į viską iš arti ir iš toli, vienu metu.

Sondra Simana – ją man norisi vadinti turtinga moterimi. Taip pat – neoficialia Klaipėdos kultūros etašė ir dar moterimi vandeniu – esančia visur, tačiau niekur neužsistovinčia, vis judančia, tekančia į priekį, ramiai, užtikrintai, tačiau su be galo didele vidine jėga.
Save ji vadina intensyvia meno vartotoja. Jei kada nors buvote kuriame nors Klaipėdoje vykstančiame kultūros renginyje, greičiausiai esate ją matę.
Be to, ji pati kuria, rašo knygas, scenarijus, kuria papuošalus, organizuoja parodas, kūrybinio rašymo dirbtuves ir dar turi šeimą ir šešis vaikus. Šiuo metu rašo knygą apie Klaipėdos bohemą ir yra surengusi parodą.
Kalbėjome apie šeimos ir kūrybos derinimą, „savus“ ir „svetimus“, Klaipėdą, laisvę, drąsą ir autentiškumą. Ir kūrybą.
Sondra Simana: „Reikia valios pastangos išsiveržti į Virginijos Woolf kūrybos kambariuką“
Sondros knygos: „Einantis kalnas“ ir „Iškamšų kontora“
Kūrybinio rašymo susitikimai vyksta pirmą mėnesio pirmadienį Ievos Simonaitytės bibliotekoje.
https://www.facebook.com/sondra.simana

#4 MIESTAI – Marijampolė. Lavisa Spell: Į rašymą aš žiūriu kaip į amatą.

Lavisa Spell (Love-is-a-spell) slapyvardžiu pasivadinusi Auksė Šiugždinienė metė stabilų, “rimtą” darbą mokykloje, kurioje dirbo dvidešimt metų. Dabar ji dirba pilno etato rašytoja ir rašo meilės romanus. Jos romanai ypač populiarūs, persmelkti mistikos ir moteriškos išminties. Kalbėjome apie smagią kūrybą, kaip būdą pabėgti nuo (kartais) sunkios realybės.

“Jeigu man smagu rašyti, kažkam galbūt bus lygiai taip pat malonu skaityti”, sako Auksė.

Auksės knygos: “Meilėje kaip kare”, “Būti (su) ragana” “Būk ragana (jei nori)”

Įdomaus klausymo!

 


 #3 MIESTAI – Marijampolė. Jonė Ambra: Instagramas yra ta vieta, kurioje turi atsiskleisti toks, koks tu esi.

Apie atradimą to, kas tau iš tikrųjų patinka, postūmį kurti, bandymus pradėti naują veiklą, Instagramo naudą, kūrybiškumą socialinėje erdvėje ir… šiuolaikinio meno laikinumą.

Jonė Ambra, kurią spontaniškai pavadinau Instagramo Deive, ne tik pati kuria labai sėkmingą profilį ir grafinį dizainą Instagrame, bet ir konsultuoja ir motyvuoja kitus.

Kūrybiškumas neturi ribų, visur jis gali būti išreikštas, tiek per aukštąjį meną, tiek instagrame.

Įdomaus klausymo!

 


#2 MIESTAI – Marijampolė. Neringa Pangonytė: Aš leidžiu sau svajoti.

Antrajame podcasto epizode vis dar lankomės Marijampolėje ir kalbamės su verslia ir įkvepiančia moterimi Neringa Pangonyte. Neringa paliko labai gerą darbą banke, kad galėtų savarankiškai kurti savo gyvenimą. Ji sukūrė sėkmingą tinklinio marketingo verslą bei įkūrė kultūros erdvę Marijampolėje, kurią pavadino “BWM”. Be viso šito, Neringa tapo paveikslus per dvidešimt minučių ir mano, kad menui negali būti jokių reikalavimų.

Su Neringa kalėjomės apie kūrybą ir verslą, apie meno vertinimą, saviraiškos laisvę bei motyvaciją kurti.

Įdomaus klausymo!


#1 MIESTAI – Marijampolė. Luana Mas: Meilė taip pat yra matematika.

Pirmąjame podcasto epizode lankomės Marijampolėje ir kalbamės su talentinga ir unikalia kūrėja Luana. Luana rašo knygas, kuria poeziją, fotografuoja, daro parodas, organizuoja renginius, kuria žurnalą “Baltas kambarys” ir moko matematikos.

Su Luana kalbėjome apie tiesos paieškas ir sveiko proto ribas, apie žaidimą, vadinamą gyvenimu, apie kūrybos ir “gemalo” etapus, ir, žinoma, apie matematiką.

Daugiau informacijos apie šią unikalią moterį ir jos kontaktus galite rasti www.luana.lt arba feisbuko puslapyje Luana Mas, arba emailu luana@luana.lt

Įdomaus klausymo!