Tinklalaidė ieškantiems tiesos

“Neriam į aukštį” podkasto kūrėjos Rasa Sagė ir Renata Be neria į aukštį kartu ir kalbasi apie tai, kas žodžiais nenusakoma – realybę, slypinčią už materijos ribų, pašaukimą, dvasinę kelionę, transformaciją, mokytojus ir gyvenimo saldumą bei laisvę.

Daugiau informacijos apie pašnekoves:

www.apiesantykius.lt

www.renatabe.com

 

 

 

 

 

#8 gyvenimas laisvėje

Šį kartą nėrėm giliai į… laisvę. Kas yra ta laisvė, kuri yra besąlyginė ir visada pasiekiama? Kokia kelionė veda link laisvės, atsisakant savo įsitikinimų, asociacijų, elgesio normų, mąstymo šablonų? Kaip pamatyti savo “estafetes”, kurias reikia pereiti, kad taptum laisvas ir vėl atgimtum? Kaip sudaiginti savyje esančią sėklą, kuri leidžia jausti besąlyginę laisvę? Kaip išsipildo svajonės ir kokia laisvė yra svajoti.

#7 Bendruomenės svarba

Lengvas, laisvas, jaukus ir atviras pokalbis apie benduomenės svarbą ir galią, apie šiandieninę pasaulio situaciją.

Kelios pokalbio mintys:

Norėdami tapti pilnateisiais, atakingais bendruomenės nariais, turime paaaukoti bet kokią iš proto kylančią “teisybę” ir pasitelkti gilesnį žinojimą, kad ir koks jautrus jis būtų. Gilesnis žinojimas leidžia integruotis į bendruomenę sveiku santykiu, padeda puoselėti sveiką ryšį.

Gilesnis žinojimas – tai sąžiningumas prieš save patį. Tai išvadų nedarymas. Tai baimės būti nepriimtu, nepamatytu, neįvertintu, nugalėjimas. Tai nuoširdus priėmimo, supratingumo, palaikimo pasiūlymas  kitam žmogui.

Sąmoningos bendruomenės galia slypi matyme tokių, kokie mes esame. Tai skatina rinktis ne teisiančią, vertinančią, išvadas darančią, o tokią bendruomenę, kuri įgalina siekti aukščiausio savo potencialo.

Per sveiką santykį su kitu mes turime galimybę išgyti, išsilaisvinti, “suvirštinti” tai, kas iki šiol nebuvo suvirškinta.

Įvairūs iššūkiai gali padėti išsilaisvinti iš baimės, priklausomybės, nesavarankiškumo, subręsti.

Norint tapti laisvu, tenka atiduoti savo teisingumą ir priimti kitą, kad ir kokia skirtinga jo nuomonė būtų.

#6 Gyvenimo saldumas slypi tyrinėjime. Klausinėk!

Apie tyrinėjimo dovaną, kurią turi kiekvienas vaikas, ir praranda dažnas suaugęs. Apie grožį visuose dalykuose, buvimą čia ir dabar, iliuziją, kurią sukuria tėvų nuo vaikystės kraunamos “rogės” – ko prireiks gyvenime. Apie darbą per sukąstus dantis ir prarastą savęs tyrinėjimo džiaugsmą. Apie pozą gyvenime ir savo vertybes, už kurias, jei jos tikros, nereikia su niekuo kovoti. Apie savo gerovės kūrimą per stebėjimą, klausymą, sulėtėjimą, drąsą ir kantrybę. Apie įsitikinimų skaldymą ir nuostabų savistabos įrankį – klausimą.

#5 Ryžtas ir drąsa išreikšti save. Atsisakymas pataikauti

Sodrus pokalbis apie tikrąją išmintį, tiesos strėles, išlauktą tylą, pasiryžimą veiksmui bei jo intenciją, atsivėrimą sau ir svarbiausia – apie drąsą būti savimi. 
“Pasaulio susiskaldymas dabar yra palaiminimas ir galimybė būti savo vertybių įkūnijimu”

#4 Ko iš tiesų trokšta kiekvienas žmogus. Laimė ar laisvė?

Retorinis klausimas, į kurį atsakymą padės rasti šventinis Renatos ir Rasos pokalbis.

#3 Palaikymas. Ar man reikia ieškoti mokytojo?

“Mokytojas – Dievo malonė, pasireiškianti žmogaus formoje.” Renata Be

Mokytojas atspindi pačio žmogaus viduje esančią stiprybę ir aiškumą bei padeda jam pamatyti, kokia yra jo natūrali, prigimtinė išraiška. Jis nukreipia Mokinį link praktikų, reikalingų aiškumui bei stiprybei išgryninti. Dirbant su Mokytoju, atsiranda galimybė Mokiniui atpažinti kas yra tikra, o kas – tik gilus įsitikinimas, išmoktas buvimo modelis.

Kiekvienas žmogus gali atrasti savo Mokytoją, kai pajunta, jog būtent šio Mokytojo patirtys, įžvalgos, išmintis rezonuoja. Tokiu būdu galima atpažinti, kad šis kelias, šiuo metu, žmogui yra tinkamiausias. Svarbi Mokinio ir Mokytojo bendravimo aplinkybė – pasitikėjimo ugdymas. Pasitikėjimas Mokytoju yra viena iš esminių Mokinio praktikų, kuri atveria duris į gilesnį savasties suvokimą.

Žadėta nuoroda su mokytojų sąrašu:

https://www.newhumanityschool.com/certified-teachers

#2KUR SLYPI TRANSFORMACIJOS GALIA?

Kalbame apie galią, ugnį ir įrankius, kuriuos galime naudoti savo gyvenimo transformacijai. Svarbu priimti ateinančias galimybes, kurios yra tarsi durys, kurias reikia atidaryti ir užeiti į kitokį egzistencijos suvokimą. Kitoje pusėje galima rasti atsakymą į klausimą: kokia yra visos šios egzistencijos prasmė? Žinojimas, kad yra kažkas neapčiuopiamo ir tokio klausimo kėlimas dažnai ir būna tos durys. Laimės paieškos ir gyvenimo pilnatvė, grynoji esencija bei tikrasis buvimas tai nėra šios akimirkos užgožimas pastangomis būti laimingu, bet pilnas jos išgyvenimas. Turi pirmiausia nusiimti visus sluoksnius, išgyventi visas patirtis ir emocijas, išsilukštenti iki grynosios, natūralios savo esencijos.

Dalinamės žadėta nuoroda apie asmenybės tipus:

https://www.newhumanityschool.com/enneagram

#1 Kas mus įkvepia radikaliam pokyčiui – pašaukimas ar kančia?

Kas lemia žmogaus dvasinę transformaciją – pašaukimas, kančia, o gal baimė? Mokytojos ir mokinės pokalbis apie tai, kas slypi žmoguje už kūno ir proto konstrukcijos.


Ir nėr kūrybai pabaigos

Tinklalaidė kūrybiškiems žmonėms

Tai pokalbių laida, kurioje rašytoja Rasa Sagė kalbina įvairius žmones, susietus viena ir ta pačia gija – kūryba.

Ši tinklalaidė kartu yra ir kelionė. Po Lietuvą ir po kitas šalis, po įvairius pasaulio kampelius, kuriuose gyvena kūrybiški žmonės.

Tapkite patreonais!   www.patreon.com/rasasage
Arba pasidalinkite savo palaikymu Paypal: rasazarija@yahoo.com

Tinklalaidės draugai:
15min/Klausyk

 


#19 MIESTAI – Alytus. Choreografė Loreta Zabalujeva: Tikras menas yra tai, kas mūsų sielą ir širdį paliečia.

Paskutinis šio sezono – kelionės po skirtingus miestus – pokalbis apie kūrybiškumą. Kitas sezonas su nauja šios tinklaidės tema prasidės rudienį.

Šį kartą kalbinu rašytoją, poetę, šokėją, choreografę, šokių studijos “Svajonė” įkūrėją, dainų kūrėją ir atlikėją, taip pat iliustratorę ir visapusiškai kūrybingą asmenybę Loretą Zabalujevą iš Alytaus. Loretos knygas “Išdidžiai padebesiais” ir “Užkeiktoji Baletijos karalystė” galima įsigyti susisiekus su ja feisbuke.

Linkime malonaus klausymo ir geros vasaros!


#18 MIESTAI – Alytus. Giedrė Bulgakovienė: skaitymas vaikystėje ir jaunystėje iš tiesų man davė labai daug.

“Man nepatinka plokštuma kūryboje”, sako Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktorė Giedrė Bulgakovienė. “Aš esu iš tos retos kategorijos žmonių, kurie vis dar skaito poeziją”. Dešimtoje klasėje perskaičiusi visą Balzaką, ji puikiai pritaikė knygose rastas mintis šiuolaikiniam gyvenimui. Jai nebuvo baisi nei šiandieninė krizė, nei vadinami “laukiniai” devyniasdešimtieji. Knygos gali duoti labai daug, įsitikinusi aštuonioliktojo tiklalaidės epizodo pašnekovė. Kalbėjome apie meną, kūrybą, literatūrą, skonį, literatūros festivalį “Imbiero vakarai”, ir žinoma, Alytų.

Malonaus klausymo!


#17 MIESTAI – Alytus. Režisierius Arvydas Kinderis: Menininkas turi būti kategoriškas gindamas žmogų – visokį.

Septynioliktame tinklalaidės epizode kalbuosi su labai išmintingu žmogumi. Tai teatro ir kino režisierius Arvydas Kinderis, vienas iš Alytaus teatro įkūrėjų, 25 metus pradirbęs teatre, šiuo metu kuria dokumentinius filmus apie Alytų. Vienu iš savo filmų “Labai rytas, Alytau” režisierius dalinasi su mumis.
“Tikras menas yra už žodžių, už natų, už spalvų”, savo Arvydas Kinderis ir skatina mus kurti nebijant “pavojingų” temų. Kalbėjome apie režisūrą, teatrą, emigraciją, drąsą, laisvę, sąžiningumą ir socialinį – politinį aktyvumą, kuris, menininko nuomone, yra kiekvieno rimto menininko atsakomybė.
Be galo įdomus, gilus ir praturtinantis pokalbis. 
Malonaus klausymo!

#16 MIESTAI – Alytus. Aktorė Inesa Pilvelytė: Labai svarbu kiekvienam žmogui turėti tą, kuris juo tiki.

Šešioliktajame epizode susitinkame su nuostabios šypsenos, iškalbos ir balso savininke, aktore, Alytaus teatro direktore Inesa Pilvelytė. Pokalbis liejosi lengvai, laisvai, gaiviai, netgi stebuklingai, nes ne tik teatras, bet ir pokalbiai apie teatrą su jo aktoriais man jau yra stebuklas.
Apie vaikystę, mamą, kūrybą, teatrą, įvairius projektus, karantiną, Alytų ir gyvenimą.
Malonaus klausymo!

#15 MIESTAI – Alytus. Rašytoja Irena Buivydaitė: nebuvo nei didelių sensacijų, nei didelių nusivylimų.

Sėdame į virtualią transporto priemonę ir keliamės 80 kilometrų iš Trakų į Alytų. Čia susitinkame su gera mano bičiule, rašytoja Irena Buivydaite Kupčinskiene. Su populiariausia bibliotekų autore Lietuvoje kalbėsime apie ką tik pasirodžiusį keturioliktąjį Irenos Buivydaitės romaną, brangiausias jos knygas, vertimus, kūrybiškumą, ateities planus ir Alytų… Bendraujame su autore jau penkioliktajame tinklalaidės epizode, kuriame Irena atvira:
“Kai nusprendžiu, kad jau rašysiu, tiesiog iš viršaus ateina įkvėpimas ir knyga tarsi pati pasirašo.”
Kviečiu klausytis gyvo dviejų rašytojų pokalbio.

#14 MIESTAI – Trakai. Irkluotoja Rima Karalienė: vaikystėje aš įsivaizdavau, kad visas pasaulis yra irkluotojai, nes mūsų giminėje irklavo visi.

Pokalbis su buvusia sportininke, knygos autore Rima Karaliene. Labai įdomi irkluotojų šeimos istorija, kurioje daug vienybės, daug sporto, daug bendruomeniškumo ir vienas kito palaikymo. Jos knyga “Irklais per spygliuotą tvorą” skaitytojams pasiekiama ne tik lietuvių, bet ir rusų, ir anglų kalbomis. Daugiau apie Rimą Karalienę galite sužinoti www.rimakaraliene.lt


#13 MIESTAI – Trakai. Edukatorė Rasa Pavilionienė: mūsų tauta yra labai kūrybiška, tik esame per daug kuklūs.

Su edukatore, andragoge, pedagoge Rasa Pavilioniene kalbėjome apie drąsą, motyvaciją, kūrybišką lietuvių tautą, taškymąsi balose, žmones “prie meno”, vidutinę kartą, vaikus, senukus, Trakus… ir dar daug apie ką kita.
“Visi mano, nuo 0 iki 99 metų”, sako Rasa ir labai entuziastingai organizuoja įvairias kūrybines veiklas, nuolat kuria pati – rašo, piešia, siuva lėles, drabužius, daro instaliacijas, koliažus. Kalbant su Rasa man kilo pojūtis ją pavadinti Kūrybingumo Motyvatore. Tikiu, kad ne vienas žmogus ją prisimena kuo šilčiausiai, nes jos edukacijose galima ne tik atsipalaiduoti ir puikiai praleisti laiką, bet ir atskleisti užslėptus savo talentus. 
Tokie, paprasti, bet nepaprasti žmonės gyvena šalia mūsų.

“Man labai patinka po balas vasarą taškytis. Prisidengiu dažnai vaikais, nes smagu vaikams taškytis, o aš pasiūlau, kad jiems būtų drąsiau, pasakau, kad čia nieko tokio. Dėl to lipu ir aš į balą ir kartu taškausi. Bet man patinka!”, pasakoja Rasa.


#12 MIESTAI – Trakai. Tapytojas Darius Kairaitis: klausimas, kada savo talentu pradėsi naudotis.

Darius Kairaitis visada buvo talentingas tapytojas, tačiau to nežinojo tol, kol nesusiremontavo būsto ir nerado sau patinkančių paveikslų. Tada paklausė savo kaimyno trakiškio žymaus dailininko Danieliaus Rusio, kaip tai daroma, paskui nusipirko priemonių, įsijungė youtube ir ėmė tapyti. 
Jo darbai sulaukė milžinišo dėmesio ir įvertinimo. Įsitikinkite patys: https:/kairaitis.com
Unikali ir be galo įkvepianti talento atsiskleidimo istorija.

#11 MIESTAI – Trakai. Ieva Žigonė: Visi mes esame kūrėjai.

Šiame epizode lankomės Trakuose ir kalbuosi su Ieva Žigone – savos realybės kūrėja. Ieva yra sukūrusi bendruomenę “Sanvaja”, veda paskaitas, organizuoja renginius, keliones, taip pat tapo paveikslus ir nuolat kuria savo gyvenimą minties jėga. 

“Kai pripažinau netobulybę, atsirado tobulybė”, sako Ieva Žigonė.
Šiltas, jaukus ir atviras pokalbis apie kūrybą ir meną iš dvasingumo pusės.
Su Ieva galite susisiekti www.ievazigone.com

#10 MIESTAI – Panevėžys. Neringa Tik: rašau tam, kad suprasčiau save.

“Kartais net galvoju eiliuotai”, sako eiliuotų pasakų vaikams kūrėja Neringa Tik (Neringa Trinskytė). Ji juokauja, kad turi stebuklingą pieštuką, kuris rašo pats. Tai viena iš unikalių kūrėjų, kuri niekada nerašo namuose ir sako, kad kūryba jai nėra didelių pastangų reikalaujantis veiksmas. Ir taip, lengvai ir paprastai, viena po kitos gimsta nuostabių eiliuotų pasakų vaikams knygos.

Neringa išleido penkias knygas vaikams: “Elenos istorija. Labirintų paieškos”, “Stebuklingas Mėtos pasakų pasaulis”, “Kaip nykštukai Kalėdų džiaugsmą dalijo”, “Saldi miesto pasaka”, “Pasakos iš mėnulio”.

Susisiekti su Neringa dėl asmeninės pasakos arba edukacinių pasakų pamokėlių galima http://noriupasakos.lt

Įdomaus klausymo!


#9 MIESTAI – Panevėžys. Audrius Skačkauskas: tylą reikėtų nutraukti.

Naujais metais apie naują gyvenimą. Audrius Skačkauskas turėjo pereiti tikrą pragarą, kad pabuvojęs ten dabar galėtų apie jį papasakoti mums. Ir ne tik papasakoti, bet ir padėti kitiems savo pavyzdžiu, savo pakilimu iš pelenų. Buvęs alkoholikas, pluoštą ligų turintis, dabar gyvena su savo svajonių moterimi gimtajame Panevėžyje, atvirai ir su humoru kalba apie viską: apie savo klaidas ir apie viską, ką jam teko patirti. Audrius parašė dvi knygas apie savo gyvenimą, kurios pavadintos “Neleisk angeliui nukristi nuo peties”.


#8 MIESTAI – Panevėžys. Rolanda Lukoševičienė: O kas, jeigu?

Aštuntajame epizode vis dar esame Klaipėdoje ir kalbuosi su be galo energinga moterimi, iš kurios žodžiai liejasi, veržiasi srautu.  Rolanda yra rašytoja, atsivėrimo rašymo mokytoja ir sąmoningumo keliu einanti, bei kitus už rankos palaikanti asmenybė. Ji organizuoja keliones į Indiją ir verčia knygas.

Jei norite daugiau sužinoti apie Rolandą ir jos tekstus, užsukite į http://www.laimingosmoterys.lt

Malonaus klausymo!


#7 MIESTAI – Klaipėda. Agnija Šeiko: Kūnas niekada nesumeluoja.

Šiame epizode vis dar lankomės Klaipėdoje. Mano pašnekovė – Šeiko teatro įkūrėja Agnija Šeiko. Agnijos biografija tikrai įspūdinga: vaikystės svajonės išsipildė, ji tapo profesionalia šokėja, paskui šokio mokytoja, prestižinių Lietuvos ir užsienio universitetų dėstytoja, choreografė, teatro įkūrėja ir vadovė, festivalio organizatorė, žmona ir dviejų puikių vaikų mama. O prie viso šito – net tris kartus Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimas, Boriso Dauguviečio auskaras.

“Ar visos jūsų svajonės išsipildė?”, – paklausiau Agnijos.

“Tą minutę, kai galvočiau, kad čia yra lubos, tada tikriausiai jau reiktų siūtis įkapių sunkelę”, – pusiau juokais (o gal rimtai?) atsakė man Agnija Šeiko.

Daugiau informacijos apie Agnijos šokių spektaklius galite rasti

seikodancecompany.com

Malonaus klausymo!


#6 MIESTAI – Klaipėda. Nijolė Kliukaitė – Kepenienė: Tegu savas žodis atveria kiekvienam savą erdvę.

35 knygų autorė, rašytoja, vertėja, lietuvių kalbos mokytoja, mama, naujai išrinkta Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė. Įspūdinga biografija, ar ne? Kol nepakalbėjau su šia unikalia moterimi man atrodė – oho, kiek žmogus nuveikė! O pakalbėjus, man regis, supratau. Norisi parašyti taip: Nijolė Kliukaitė – Kepenienė, tai moteris vanduo. Ji bėga, teka tarp darbų, šeimos, kūrybos, santykių. Tarsi vanduo, ji paliečia visas gyvenimo sritis, nuplauna, atgaivina, nuskaidrina. Tačiau neužsibūna, nesustoja. Kaip vanduo – ji besikeičianti, nerami,  lanksti, laki, tačiau be galo stipri, ištverminga ir galinga. Tarsi stichija.

“Džiaugsmas, ir toks tvirtumas apima, kad iš tikrųjų gali. Jeigu tu gali tai, gal tu gali ir dar daugiau?”

Nijolė Kliukaitė – Kepenienė


#5 MIESTAI – Klaipėda. Sondra Simana: Linkiu žiūrėti į viską iš arti ir iš toli, vienu metu.

Sondra Simana – ją man norisi vadinti turtinga moterimi. Taip pat – neoficialia Klaipėdos kultūros etašė ir dar moterimi vandeniu – esančia visur, tačiau niekur neužsistovinčia, vis judančia, tekančia į priekį, ramiai, užtikrintai, tačiau su be galo didele vidine jėga.
Save ji vadina intensyvia meno vartotoja. Jei kada nors buvote kuriame nors Klaipėdoje vykstančiame kultūros renginyje, greičiausiai esate ją matę.
Be to, ji pati kuria, rašo knygas, scenarijus, kuria papuošalus, organizuoja parodas, kūrybinio rašymo dirbtuves ir dar turi šeimą ir šešis vaikus. Šiuo metu rašo knygą apie Klaipėdos bohemą ir yra surengusi parodą.
Kalbėjome apie šeimos ir kūrybos derinimą, „savus“ ir „svetimus“, Klaipėdą, laisvę, drąsą ir autentiškumą. Ir kūrybą.
Sondra Simana: „Reikia valios pastangos išsiveržti į Virginijos Woolf kūrybos kambariuką“
Sondros knygos: „Einantis kalnas“ ir „Iškamšų kontora“
Kūrybinio rašymo susitikimai vyksta pirmą mėnesio pirmadienį Ievos Simonaitytės bibliotekoje.

#4 MIESTAI – Marijampolė. Lavisa Spell: Į rašymą aš žiūriu kaip į amatą.

Lavisa Spell (Love-is-a-spell) slapyvardžiu pasivadinusi Auksė Šiugždinienė metė stabilų, “rimtą” darbą mokykloje, kurioje dirbo dvidešimt metų. Dabar ji dirba pilno etato rašytoja ir rašo meilės romanus. Jos romanai ypač populiarūs, persmelkti mistikos ir moteriškos išminties. Kalbėjome apie smagią kūrybą, kaip būdą pabėgti nuo (kartais) sunkios realybės.

“Jeigu man smagu rašyti, kažkam galbūt bus lygiai taip pat malonu skaityti”, sako Auksė.

Auksės knygos: “Meilėje kaip kare”, “Būti (su) ragana” “Būk ragana (jei nori)”

Įdomaus klausymo!


 #3 MIESTAI – Marijampolė. Jonė Ambra: Instagramas yra ta vieta, kurioje turi atsiskleisti toks, koks tu esi.

Apie atradimą to, kas tau iš tikrųjų patinka, postūmį kurti, bandymus pradėti naują veiklą, Instagramo naudą, kūrybiškumą socialinėje erdvėje ir… šiuolaikinio meno laikinumą.

Jonė Ambra, kurią spontaniškai pavadinau Instagramo Deive, ne tik pati kuria labai sėkmingą profilį ir grafinį dizainą Instagrame, bet ir konsultuoja ir motyvuoja kitus.

Kūrybiškumas neturi ribų, visur jis gali būti išreikštas, tiek per aukštąjį meną, tiek instagrame.

Įdomaus klausymo!


#2 MIESTAI – Marijampolė. Neringa Pangonytė: Aš leidžiu sau svajoti.

Antrajame podcasto epizode vis dar lankomės Marijampolėje ir kalbamės su verslia ir įkvepiančia moterimi Neringa Pangonyte. Neringa paliko labai gerą darbą banke, kad galėtų savarankiškai kurti savo gyvenimą. Ji sukūrė sėkmingą tinklinio marketingo verslą bei įkūrė kultūros erdvę Marijampolėje, kurią pavadino “BWM”. Be viso šito, Neringa tapo paveikslus per dvidešimt minučių ir mano, kad menui negali būti jokių reikalavimų.

Su Neringa kalėjomės apie kūrybą ir verslą, apie meno vertinimą, saviraiškos laisvę bei motyvaciją kurti.

Įdomaus klausymo!


#1 MIESTAI – Marijampolė. Luana Mas: Meilė taip pat yra matematika.

Pirmąjame podcasto epizode lankomės Marijampolėje ir kalbamės su talentinga ir unikalia kūrėja Luana. Luana rašo knygas, kuria poeziją, fotografuoja, daro parodas, organizuoja renginius, kuria žurnalą “Baltas kambarys” ir moko matematikos.

Su Luana kalbėjome apie tiesos paieškas ir sveiko proto ribas, apie žaidimą, vadinamą gyvenimu, apie kūrybos ir “gemalo” etapus, ir, žinoma, apie matematiką.

Daugiau informacijos apie šią unikalią moterį ir jos kontaktus galite rasti www.luana.lt arba feisbuko puslapyje Luana Mas, arba emailu luana@luana.lt

Įdomaus klausymo!