Ir nėr kūrybai pabaigos

Podcastas kūrybiškiems žmonėms.

Tai pokalbių laida, kurioje rašytoja Rasa Sagė kalbina įvairius žmones, susietus viena ir ta pačia gija – kūryba.

Šis podcastas kartu yra ir kelionė. Po Lietuvą ir po kitas šalis, po įvairius pasaulio kampelius, kuriuose gyvena kūrybiški žmonės.

Podcastas yra remiamas klausytojų.
Tapkite patreonais!   www.patreon.com/rasasage


#6 Nijolė Kliukaitė – Kepenienė: Tegu savas žodis atveria kiekvienam savą erdvę.

35 knygų autorė, rašytoja, vertėja, lietuvių kalbos mokytoja, mama, naujai išrinkta Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė. Įspūdinga biografija, ar ne? Kol nepakalbėjau su šia unikalia moterimi man atrodė – oho, kiek žmogus nuveikė! O pakalbėjus, man regis, supratau. Norisi parašyti taip: Nijolė Kliukaitė – Kepenienė, tai moteris vanduo. Ji bėga, teka tarp darbų, šeimos, kūrybos, santykių. Tarsi vanduo, ji paliečia visas gyvenimo sritis, nuplauna, atgaivina, nuskaidrina. Tačiau neužsibūna, nesustoja. Kaip vanduo – ji besikeičianti, nerami,  lanksti, laki, tačiau be galo stipri, ištverminga ir galinga. Tarsi stichija.

“Džiaugsmas, ir toks tvirtumas apima, kad iš tikrųjų gali. Jeigu tu gali tai, gal tu gali ir dar daugiau?”

Nijolė Kliukaitė – Kepenienė


#5 Sondra Simana: Linkiu žiūrėti į viską iš arti ir iš toli, vienu metu.

Sondra Simana – ją man norisi vadinti turtinga moterimi. Taip pat – neoficialia Klaipėdos kultūros etašė ir dar moterimi vandeniu – esančia visur, tačiau niekur neužsistovinčia, vis judančia, tekančia į priekį, ramiai, užtikrintai, tačiau su be galo didele vidine jėga.
Save ji vadina intensyvia meno vartotoja. Jei kada nors buvote kuriame nors Klaipėdoje vykstančiame kultūros renginyje, greičiausiai esate ją matę.
Be to, ji pati kuria, rašo knygas, scenarijus, kuria papuošalus, organizuoja parodas, kūrybinio rašymo dirbtuves ir dar turi šeimą ir šešis vaikus. Šiuo metu rašo knygą apie Klaipėdos bohemą ir yra surengusi parodą.
Kalbėjome apie šeimos ir kūrybos derinimą, „savus“ ir „svetimus“, Klaipėdą, laisvę, drąsą ir autentiškumą. Ir kūrybą.
Sondra Simana: „Reikia valios pastangos išsiveržti į Virginijos Woolf kūrybos kambariuką“
Sondros knygos: „Einantis kalnas“ ir „Iškamšų kontora“
Kūrybinio rašymo susitikimai vyksta pirmą mėnesio pirmadienį Ievos Simonaitytės bibliotekoje.
https://www.facebook.com/sondra.simana

#4 Lavisa Spell: Į rašymą aš žiūriu kaip į amatą.

Lavisa Spell (Love-is-a-spell) slapyvardžiu pasivadinusi Auksė Šiugždinienė metė stabilų, “rimtą” darbą mokykloje, kurioje dirbo dvidešimt metų. Dabar ji dirba pilno etato rašytoja ir rašo meilės romanus. Jos romanai ypač populiarūs, persmelkti mistikos ir moteriškos išminties. Kalbėjome apie smagią kūrybą, kaip būdą pabėgti nuo (kartais) sunkios realybės.

“Jeigu man smagu rašyti, kažkam galbūt bus lygiai taip pat malonu skaityti”, sako Auksė.

Auksės knygos: “Meilėje kaip kare”, “Būti (su) ragana” “Būk ragana (jei nori)”

Įdomaus klausymo!


 #3 Jonė Ambra: Instagramas yra ta vieta, kurioje turi atsiskleisti toks, koks tu esi.

Apie atradimą to, kas tau iš tikrųjų patinka, postūmį kurti, bandymus pradėti naują veiklą, Instagramo naudą, kūrybiškumą socialinėje erdvėje ir… šiuolaikinio meno laikinumą.

Jonė Ambra, kurią spontaniškai pavadinau Instagramo Deive, ne tik pati kuria labai sėkmingą profilį ir grafinį dizainą Instagrame, bet ir konsultuoja ir motyvuoja kitus.

Kūrybiškumas neturi ribų, visur jis gali būti išreikštas, tiek per aukštąjį meną, tiek instagrame.

Įdomaus klausymo!


#2 Neringa Pangonytė: Aš leidžiu sau svajoti.

Antrajame podcasto epizode vis dar lankomės Marijampolėje ir kalbamės su verslia ir įkvepiančia moterimi Neringa Pangonyte. Neringa paliko labai gerą darbą banke, kad galėtų savarankiškai kurti savo gyvenimą. Ji sukūrė sėkmingą tinklinio marketingo verslą bei įkūrė kultūros erdvę Marijampolėje, kurią pavadino “BWM”. Be viso šito, Neringa tapo paveikslus per dvidešimt minučių ir mano, kad menui negali būti jokių reikalavimų.

Su Neringa kalėjomės apie kūrybą ir verslą, apie meno vertinimą, saviraiškos laisvę bei motyvaciją kurti.

Įdomaus klausymo!


#1 Luana Mas: Meilė taip pat yra matematika.

Pirmąjame podcasto epizode lankomės Marijampolėje ir kalbamės su talentinga ir unikalia kūrėja Luana. Luana rašo knygas, kuria poeziją, fotografuoja, daro parodas, organizuoja renginius, kuria žurnalą “Baltas kambarys” ir moko matematikos.

Su Luana kalbėjome apie tiesos paieškas ir sveiko proto ribas, apie žaidimą, vadinamą gyvenimu, apie kūrybos ir “gemalo” etapus, ir, žinoma, apie matematiką.

Daugiau informacijos apie šią unikalią moterį ir jos kontaktus galite rasti www.luana.lt arba feisbuko puslapyje Luana Mas, arba emailu luana@luana.lt

Įdomaus klausymo!