“Nurovė stogą”: vienas video, kurį užtikau FB 1000 istorijų su Sauliumi Bagdonu. Romualdas Mačiulis pasakojo apie vertybes. Iš pirmo žvilgsnio – nieko ypatingo, pagalvojau. Taigi aišku, kokios tos vertybės – meilė, laimė, sveikata, ką čia dar klausyti.

Tačiau dėmesį patraukė Romualdo charizma, paskui įtraukė įdomus pasakojimas, vėliau jo asmeninė istorija, o dar vėliau – “nurovė stogą” nuo to, KĄ jis pasakė.

Pabandysiu pasakoti tai, ką išgirdau.

Melas sau. Tai turbūt blogiausia, ką galime sau padaryti. Aš supratau, kad meluoju sau.

Pirmasis požymis, kad meluoju, buvo tada, kai po dviejų dienų krizės (verkimo ir gulėjimo lovoje, neaišku dėl ko), pradėjau ieškoti, kur galėčiau gauti pagalbos. Skubios pagalbos, kuri man padėtų išgirsti atsakymus į klausimus, kurių net nesu suformulavusi. Tikiu Visatos galia, todėl pasikliaudama ja ėmiau ieškoti sau tinkamo varianto. Feisbuke radau keletą renginių, tačiau intuityviai pasirinkau gongus, Sąmoningų santykių studijoje buvo planuojama gongų valanda. Ypatinga proga: jaunas mėnulis, galima užduoti norą, kuris turi didelę tikimybę išsipildyti.

Užsiregistravau ir atėjau. Buvau sugalvojusi vieną norą. Neatsimenu kokį (toks jis buvo netikras ir nesvarbus), tik žinau, kad jis buvo toks, “koks turėtų būti”. Noras “duoti”, bet ne gauti.

Klausant gongų, visomis poromis ir juslėmis atsivėrus jų garsams, man kilo visiškai priešingas noras. Leidau sau. Atsipalaidavusi ir leidusi sau norėti pasijutau žymiai lengviau. Aišku, niekam apie tą norą nepasakojau, toks jis buvo “netinkamas”.

O dabar, kai Romualdas išaiškino, kaip reikia nusistatyti savo vertybes, kurios mums suteikia daugiausia gyvenime energijos ir džiaugsmo, supratau, kad gongų garsuose išryškėjo tikrosios mano vertybės. Kurių aš net nenorėjau pripažinti. Melavau sau, o paskui gulėjau ir verkiau, pati nesuprasdama kodėl.

….

Vertybės visada atsiranda iš TRŪKUMŲ.

Trūkumas, kurį mes turėjome vaikystėje, gal kūdikystėje ar net mamos pilve, o kartais tą trūkumą atsinešame iš praeitų gyvenimų, virsta į mūsų asmeninę vertybę.

Pavyzdžiui, jei žmogus augo purve ir jam tas nepatiko, jo vertybė yra švara. Jei augo konfliktuose – jo vertybė yra ramybė. Jei augo neturėdamas pinigų, jo vertybė pinigų kaupimas. Jei augo karo ar panašioje zonoje – vertybė yra saugumas, ir taip toliau.

Kiekvienas žmogus turi SKIRTINGAS vertybes, priklausomai nuo savo patirties, KO JAM TRŪKO.

NĖRA gerų ar blogų vertybių, kaip ir nėra gerų ar blogų trūkumų.

Kiekvieno žmogaus vertybės KEIČIASI.

….

Taigi, ėmiau ir susirašiau kokios yra mano vertybės…jos sutapo su norais, kurie paslapčia kilo skambant gongams.

      1. Pripažinimas (nes vaikystėje jaučiausi prislopinta ir nematoma)
      2. Pinigai (nes visą laiką trūko pinigų pagrindiniams poreikiams patenkinti)
      3. Laisvė (nes nuo vaikystės dariau tai “ką reikia”)

Štai, mano tikrųjų vertybių trijulė. Jei paklaustumėte manęs prieš krizę (krizės mus pakelia į aukštesnį sąmoningumo lygį), jos būtų:

      1. Vaikai
      2. Santykiai
      3. Kelionės

Štai ir neatitikimas. Mes esame išmokyti, kokios turėtų būti vertybės, tačiau kiekvienas žmogus turi skirtingas TIKRĄSIAS vertybes. Visada jos ateina iš trūkumo ir visada jos yra varomoji mūsų jėga. Atlikdami veiklas/užduotis/darbus, kurie yra vedami mūsų tikrųjų vertybių, mes lekiame tarsi ant sparnų. O jei APSIMETAME, kad mums rūpi kiti dalykai, tada nenorime to daryti, jaučiame vidinį pasipriešinimą, nors išoriškai darome, viduje jausdamiesi tušti.

Nebūtinai toje pačioje situacijoje skirtingi žmonės pajus tą patį TRŪKUMĄ. Tarkime, vienam žmogui, neturėjusiam naujų kedų, kai visi draugai turi, tai nebus trūkumas, kitam bus – jo vertybe taps batai. Jis pirks batus, kaups juos, turės jų daug. Pinigai jam bus reikalingi batams. Kitam žmogui pinigai nebus vertybė, nors jis jų ir neturės, bet žinių troškimas, asmenins augimas, nes jis negalėjo lankyti mokyklos. Nėra gero ar blogo varianto. Yra tik TIESA prieš save patį.

Klausimai Jums:

1. Pagalvokite, koks TRŪKUMAS Jus lydi visą gyvenimą ir kokia VERTYBĖ yra to trūkumo pasekmė? KAS jums vaikystėje, paauglystėje sukėlė kaltę,  gėdą, baimę? Atsiminkite, nėra gerų ar blogų vertybių.

Pavyzdžiui, trūkumas buvo pinigai. Tada reikėtų pagalvoti, ar pinigai patys savaime, ar dalykai, kuriuos už juos pirktumėte? Jei pirktumėte keliones, KO ieškote tose kelionėse? Ar įspūdžių, ar žinių, ar laisvės jausmo? Jei pirktumėte brangius drabužius, ko siekiate jais? Statuso, jausmo, kad esate aukštuomenės dalis ar panašiai?

2. Kaip jūs REALIAI, savo kasdienybėje ELGIATĖS?

Kur leidžiate laisvą laiką, kur esate labiausiai disciplinuoti, organizuoti, susitelkę, kur išleidžiate pinigus, kas duoda daugiausia energijos, apie ką daugiausiai galvojate, svajojate, kur keliate savo tikslus. Kas Jus įkvepia? Visi šie dalykai parodys kas Jums IŠ TIKRŲJŲ svarbu, kas yra Jūsų VERTYBĖ.

3. Kiek savo laiko ir energijos Jūs SKIRIATE savo vertybėms puoselėti?

Vertybių puoselėjimas generuoja  gyvenimo energiją ir džiaugsmą. Jei nėra džiaugsmo, vadinasi, jūs nesekate TIKROSIOMIS savo vertybėmis.

Jei vertybė pinigai (sąskaita banke), kiek pastangų skiriate ją didindami? Kiek sutaupote, kiek investuojate, kaip kaupiate pinigus? Jei norite pinigų tam, kad juos išleistumėte, kam išleistumėte, ko Jums trūksta?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *